Wczytuję dane...

Rolki dla dzieci

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

  Chcąc zaszczepić w dziecku pasję do sportu dobrym pomysłem będzie ofiarować pociesze rolki. Podobnie w sytuacji, gdy rower i hulajnoga pójdą w odstawkę, a dziecko chętniej będziesz przesiadywało przed ekranem telewizora niż spędzało czas na świeżym powietrzu. Rolki dziecięce to skuteczny sposób na walkę z młodzieńczą otyłością spowodowaną nadmiernym spożywaniem słodyczy i jedzenia typu fast food. Jazda na nich wpływa także zbawiennie na kręgosłup młodego człowieka, który podczas siedzenia przed ekranem komputera lub na kanapie narażony jest na duże obciążenia. Zainwestuj więc w rolki dla dzieci i podaruj swojemu maluchowi aktywne dzieciństwo!

  Jaki wiek najlepszy by zakupić pierwsze rolki dziecięce?

  W zależności od tempa rozwoju i indywidualnych predyspozycji dziecka pierwsze łyżworolki dla dzieci możesz sprawić już maluchowi w wieku nawet 4 lat! Oczywiście początki będą wymagały od Ciebie dużej dawki cierpliwości i wyrozumiałości, ale nim się spostrzeżesz Twoje dziecko zacznie nonstop wyciągać Cię do skateparku, a Ty będziesz dumny, że dałeś początek tak wielkiej pasji.

  Łyżworolki dla dzieci wysokiej jakości są niezbędne, by Twój maluch mile wspominał początki skatingu

  Bardzo często rodzice decydujący się na zakup rolek na pierwszym miejscu stawiają cenę. Jednak kryteriów wyboru jest o wiele więcej i to wcale nie cena jest najważniejszym z nich. Nieodpowiednio dobrane rolki chłopięce lub rolki dziewczęce skutecznie zniechęcą dziecko do kontynuowania nauki.

  Oprócz dobrania idealnego rozmiaru warto także zwrócić uwagę na rodzaj buta, który powinien być miękki, zapewniać zarówno doskonałe dopasowanie do stopy, jak i usztywnienie w newralgicznych miejscach. Również i zapięcie rolek jest kwestią kluczową. Najlepiej, by było one kilkuelementowe, takie rozwiązanie daje większe bezpieczeństwo, że podczas dynamicznej jazdy stopa nie wydostanie się z buta.

  Rolki dziewczęce i rolki chłopięce to wcale nie jedno i to samo!

  Widać gołym okiem, że modele dedykowane małym księżniczkom i rycerzom różnią się stylistyką. Rolki dla dziewczynek zazwyczaj dostępne są w pastelowej kolorystyce, wśród której króluje oczywiście róż. Nierzadko rolki te ozdabiane są bajkowymi motywami, które skutecznie zachęcają dziewczynki do nauki jazdy. Podobnie jest w przypadku modeli chłopięcych, które to występują w najbardziej lubianych przez szkraby kolorach czyli: niebieskim, zielonym i czerni. Rolki te różnią się także wyprofilowaniem, ponieważ dziewczynki posiadają węższą niż chłopcy stopę.

  Rolki dla dzieci to źródło bezpiecznej zabawy

  Zakup rolek wiąże się także z inwestycją w ochraniacze i kask. Jednak uspokajamy przeczulonych rodziców, jazda na rolkach może być naprawdę bezpieczna i bezurazowa. By nie zamartwiać się o pociechę, która wyszła na rolki z kolegami warto zainwestować w rolki z podwójnym hamulcem, by dziecko w sytuacji, gdy chce się zatrzymać musiało zastanawiać się, na której rolce znajduje się hamulec. Bo sport to powód do radości a nie zmartwień!