Wczytuję dane...

Rolki damskie

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Jeśli dążysz do uzyskania wymarzonej sylwetki, a mordercze treningi na siłowni oraz katorżnicza dieta nie są dla Ciebie postaw na rolki. Jazda na rolkach to wbrew pozorom nie tylko dobra zabawa, ale i sposób na pozbycie się nadmiernych kilogramów. Ten sposób rekreacji nie ma swoich przeciwników wśród kręgu lekarzy zawodowo zwalczających otyłość. Wręcz przeciwnie, jazda na rolkach jest na swój sposób zdrowsza od biegania, bowiem stawy i kręgosłup skatera jest mniej obciążony niż jest to w przypadku biegacza. Gdy już osiągniesz swoją wagę idealną dostrzeżesz także, że dzięki jeździe na rolkach zmieniła się Twoja sylwetka, na lepsze oczywiście. Mięśnie ud i pośladków się wzmocnią, a mięśnie brzucha i łydek zauważalnie się wymodelują. A wszystko to dzięki całkowicie przyjemnej i relaksującej jeździe na rolkach!

Rolki damskie – czym różnią się od męskich?

Kilka lat temu kobieta chcąca rozpocząć przygodę z rolkami często musiała iść na kompromisy zarówno w zakresie stylistyki, jak i konstrukcji rolek, które to jeszcze nie tak dawno temu były produkowane jako uniwersalne co prawda, lecz bardziej przychylne mężczyznom modele. Przejawiało się to w dopasowaniu uwzględniającym męską anatomię i minimalistycznej stylistyce w stonowanych kolorach.

 

Obecnie wraz z wzrostem popularności skatingu na rynku oferta jest tak szeroka, że nie sposób wybrać tą jedyną parę dla siebie. Rolki damskie różnią się od męskich główne wyprofilowaniem podeszwy, ponieważ kobiety posiadają węższe stopy. Taki krok w stronę dostosowania rolki do płci użytkownika zaowocowało perfekcyjnym dopasowaniem, co przełożyło się na łatwiejszą i o wiele bardziej komfortową jazdę.

 

Łyżworolki damskie posiadają również zdecydowanie bardziej delikatną stylistykę niż modele męskie. Wśród damskich rolek nie brak żywej kolorystyki, dominacji różu i bieli, a także motywów kwiatowych. Oczywiście dla Pań ceniących minimalizm w sklepie Megarolki znajdą się również rolki o skromnym designie i stonowanym kolorze.

Jak dobrać łyżworolki damskie?

To, na jaki model należy postawić zależy głównie od jednej kwestii: czy to będą pierwsze rolki w życiu czy może któreś z kolei. Najlepiej, by rolki posiadały poliuretanowe kółka, zaś ich rozmiar zależy od poziomu zaawansowania skaterki. Początkującym Paniom zaleca się dobór rolek o stosunkowe niewielkich kółkach, w zakresie od 72 do 76mm, ponieważ zapewniają one świetną przyczepność do podłoża, by podczas pierwszych podejść czuć się pewnie. Tak i łożyska mają tu znaczenie, modele z łożyskami ABEC-7 i ABEC-9 pozwolą na rozwinięcie największych prędkości będą więc idealne dla zaawansowanych, którym nie brak wprawy i umiejętności, tym Paniom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z skatingiem dedykuje się modele z łożyskami ABEC-3 lub ABEC-5.