Wczytuję dane...

Jakie rolki dla 6 - 7 latka ? Nasze propozycje

6 i 7 lat to dobry wiek aby dziecko szybko i łatwo nauczyło się jeździć na rolkach. Dzieci w tym wieku są już całkiem nieźle przygotowane aby bez większych problemów zacząć jeździć na rolkach. Mam tutaj na myśli dobrą koordynację ruchową i przygotowanie mięśniowe. Dzieci w tym wieku potrafią już słuchać wskazówek i stosować je w praktyce. Aby nauka jazdy była przyjemna to należy zadbać o odpowiedni sprzęt.

Jako że dzieci w tym wieku szybko rosną to oczywistym wyborem będą rolki regulowane w których łatwo i szybko zmienimy długość wkładki w zakresie 4-5 rozmiarów. Takie rozwiązanie sprawi że nowe rolki będą mogły być używane przez 2 sezony albo i dłużej. Wszystko zależy od tego jak szybko dziecku będzie rosła stopa. 

Jeśli chodzi o konstrukcję to możemy spotkać rolki z cholewką półmiękką oraz takie z sztywną skorupą. W większości przypadków cholewka półmiękka będzie wystarczająca aby zapewnić odpowiednie usztywnienie stopy. Może się jednak zdarzyć że dziecko w rolkach z miękkim butem będzie koślawiło nogi do środka. Taki problem najczęściej wynika zbyt słabych mięśni i częściej dotyczy to dzieci z nadwagą. W takim przypadku lepszym rozwiązaniem będą rolki ze sztywną skorupą która dużo lepiej usztywnia i stabilizuje stopę w stawie skokowym.

Jeśli chodzi o nasze propozycje to do naszego zestawienia wybraliśmy rolki regulowane w zakresie 31-35, o wąskiej skorupie buta tak aby jak najlepiej otulały stopę zapewniając odpowiednie wsparcie. 

Rolki dla dziewczynki 6-7 lat

Rolki Raven Rosi 31-35

rolki raven rosi 31-35

Raven Rosi to rolki chętnie wybierane przez dziewczynki. Wyposażone w świecące przednie kółka o średnicy 64mm, wykonane z PU. Rozmiar 31-35 odpowiada wkładce o długości 20.5 - 22.5 cm. Cena regularna to 179zł.

Rolki Raven Grace 31-35

rolki raven grace 31-35

Raven Grace to rolki które świetnie wyglądają. Na dodatek są wyposażone w świecące na różowo kółka. Dziewczynki są zauroczone i nie chcą się z nimi rozstawać. Chętnie zakładają je w domu bo wtedy efekt świecenia jest najlepszy. Cena regularna: 199 zł.

Rolki Raven Cande 31-35

rolki raven cande 31-35

Tym razem rolki w ciemnej kolorystyce wyposażone w kauczukowe kółka o średnicy 64mm. Długość wkładki w tym modelu jest regulowana w zakresie 20,5 - 23cm. Rolki można wyposażyć dodatkowo w płozy łyżwowe figurowe lub hokejowe. Cena regularna to 179zł

Rolki Raven Profession 31-35

rolki raven profession biało-miętowe 31-35

rolki raven profession biało-różowe 31-35

Raven Profession to popularny model rolek w kolekcji tego producenta. Dostępny w wielu wariantach kolorystycznych. Rozmiar 31-35 posiada wkładkę regulowaną w zakresie 20,5 - 22,5 cm. Do rolek można dokupić płozy łyżwowe i przekształcić zimą w łyżwy. Cena regularna: 179zł

Rolki Raven Meia 31-35

rolki raven meia 31-35

Meia to rolki o subtelnej biało - różowo - niebieskiej kolorystyce. Podobnie jak poprzednie wyposażone są w kauczukowe kółka o średnicy 64mm. Przednie kółka są świecące ! Wkładka jest regulowana w przedziale 20,5 - 22,5 cm. Cena regularna to 179zł

Rolki dla chłopca 6-7 lat

Raven Profession Black 31-35

rolki raven profession black 31-35

Raven Profession w czarnej kolorystyce to częsty wybór na pierwsze rolki dla chłopca. Kółka kauczukowe o średnicy 64mm z łożyskami ABEC-7 zapewniają dobrą trakcję i komfort podczas jazdy. Długość buta jest regulowana w przedziale 20-5 - 22,5cm. Rolki można zamienić w łyżworolki poprzez dokupienie płóz łyżwowych. 

Raven Pulse Black/Cyan 33-36

rolki raven pulse black cyan 33-36

Mimo że rozmiar opisany jako 33-36 to długość wkładki jest podobna jak w modelu Profession i wynosi 20,5 - 22,5 cm. W tym modelu zastosowano płozę aluminiową. Cena regularna to 199zł.