Wczytuję dane...

Dlaczego uprawiać sport? Powodów jest więcej niż kilka!

Pytanie “dlaczego warto uprawiać sport” jest jednym z tych retorycznych. Nie ma jednak na nie jednoznacznej odpowiedzi. W zależności od sytuacji, sport może być drogą do sukcesu ekonomicznego i służbowego, wiele osób czerpie z niego zwykłą codzienną przyjemność, a jeszcze inni widzą w nim ratunek w poprawieniu stanu swojego zdrowia. Ty także na pewno masz swoje powody, dla których aktywność fizyczna gra ci w duszy dużo głośniej niż wylegiwanie się na kanapie. Skoro tak jest, to sprawdź sam ile korzyści niesie ze sobą nawet kilkanaście minut umiarkowanego wysiłku podczas jazdy na rolkach.

Sport to zdrowie! Trywializm? W żadnym wypadku!

To dlaczego warto uprawiać sport bardzo często kryje się w stanie twojego zdrowia. Ogólnie pojęta aktywność fizyczna poprawia stan organizmu, obniża ciśnienie, udrażnia układ krążenia, wzmacnia odporność. Jest przy tym niezwykle pomocna w leczeniu chorób płuc. Odpowiednio dobrany zestaw ćwiczeń jest niezbędny w prawidłowo prowadzonej rehabilitacji. Nie bez powodu naukowcy określili minimalną dawkę wysiłku jaką powinniśmy zaaplikować naszemu organizmowi podczas dnia. Nawet podczas pracy biurowej powinieneś raz na godzinę wstać i zrobić kilka przysiadów. To wszystko składa się generalną poprawę samopoczucia i formy. 

Dlaczego warto uprawiać sport? Hormony są kolejną odpowiedzią

Nie bez powodu mówi się o niektórych osobach, że są uzależnione od sportu. Organizm podczas wysiłku wydziela ogromną liczbę różnych hormonów. Jednymi z najciekawszych jest adrenalina i endorfina. Z całą pewnością znasz to specyficzne poczucie satysfakcji po ukończeniu maratonu, dotarciu na szczyt góry czy też po zakończonej serii ćwiczeń. To w dużej mierze ich działanie sprawia, że z przyjemnością wracamy do wysiłku. W szczególności to hormon szczęścia sprawia, że czujemy potrzebę zmęczenia się. W takim kontekście nie musisz pytać dlaczego uprawiać sport.

Czas dla twojej rodziny i bliskich - sport to przestrzeń łącząca pokolenia

Z całą pewnością zastanawiałeś się nad tym czy istnieje uniwersalny język, który może łączyć pokolenia i różne typy osobowości. Możemy pokusić się o stwierdzenie, że jest nim właśnie aktywność fizyczna. Bez względu na to, czy planujesz samemu pojeździć na rolkach czy pościgać się na nich z przyjaciółmi to do tej aktywności możesz zaprosić swoje dzieci i rodziców. Ponadto wspólne ćwiczenia będą doskonałym momentem żeby zacieśnić więzi rodzinne. Już nie pytaj dlaczego warto uprawiać sport, tylko zacznij szukać okazji by oddać się pasji, która buduje zdrowie, relacje i doskonałe samopoczucie.