Wczytuję dane...

Aktywność, czy pielęgnacja? Najlepiej jedno i drugie! Sprawdź, co na cellulit będzie najlepsze!

Szczupłe, gładkie – po prostu piękne. Takie nogi to bez wątpienia marzenie każdej kobiety. Nieestetyczne zmiany na skórze Cię nie oszczędzają? Czytaj dalej i sprawdź, co na cellulit będzie najlepsze i co zrobić, by więcej się nie pojawił!

Koniecznie sprawdź, jak powstaje cellulit!

Zanim zaczniesz na dobre rozprawiać się z cellulitem, potocznie zwanym „pomarańczową skórką”, dowiedz się, skąd się bierze. Dzięki tej wiedzy, pozbywając się nieestetycznych zmian, skutecznie zapobiegniesz powstawaniu nowych.

Wśród najczęściej wymienianych przyczyn powstawania cellulitu pojawiają się brak ruchu i siedzący tryb życia, nadmiar soli i cukru w diecie, palenie papierosów i noszenie zbyt opiętych ubrań. Nie należy jednak zapominać o problemach z utrzymaniem prawidłowej postawy ciała i problemach z krążeniem. Zanim jednak znajdziesz odpowiedź na pytanie co na cellulit będzie najlepsze, koniecznie określ stopień jego zaawansowania!

Rozpoznaj stopień zaawansowania cellulitu

Cellulit cellulitowi nierówny – właśnie dlatego warto zacząć walkę z „pomarańczową skórką”, określając stopień jej zaawansowania. Najłagodniejsze zmiany, a więc teoretycznie najłatwiejsze do wyeliminowania są niemal niewidoczne. Nierówności dostrzeżesz, ściskając skórę dwoma palcami. W drugim stopniu zaawansowania w miejscu wystąpienia cellulitu przy dotyku może pojawić się ból. Widoczne zmiany to zdecydowanie trzeci i czwarty stopień – wówczas skóra może trząść się z nadmiaru pofałdowań! Co możesz zrobić, by zredukować „skórkę pomarańczową” tak bardzo, jak to możliwe? Podpowiadamy!

Pokonaj cellulit aktywnością!

Zależy Ci, by pozbyć się cellulitu szybko, bezpiecznie i przede wszystkim – skutecznie? Postaw na aktywność fizyczną! Nie jesteś jej zwolennikiem? Wybierz sport, który sprawia Ci radość! Doskonałym pomysłem może być jazda na rolkach albo wrotkach. Wybierając sprzęt dopasowany do swoich umiejętności i poziomu zaawansowania maksymalnie zwiększysz komfort w trakcie ćwiczeń. Co zapewnią Ci regularne treningi? Skuteczne spalanie tkanki tłuszczowej, dodatkową porcję endorfin i skutecznie wzmocnienie, wymodelowanie i wysmuklenie Twoich nóg!

Nie zapomnij o odpowiedniej pielęgnacji!

Decydując się na aktywność fizyczną, nie możesz zapomnieć o pielęgnacji, zwłaszcza jeśli szukasz sposobów, które rozprawią się z „pomarańczową skórką”! Co na cellulit będzie najlepsze? Peelingi, troska o odpowiednie nawilżenie skóry, masaże suchą szczotką i zimny prysznic uzupełnią efekty osiągnięte dzięki ćwiczeniom – wszystko po to, byś mogła pochwalić się naprawdę pięknymi nogami. Bez cienia cellulitu!