Wczytuję dane...

Jakie ochraniacze na rolki zapewnią Ci komfortową i bezpieczną jazdę?

Jazda na rolkach to sport wyczynowy, w którym zdarzyć może się wszystko, nawet gdy tylko jeździsz po płaskiej nawierzchni. Dotyczy to każdego, niezależnie od tego, czy dopiero zaczyna swoją przygodę z tą dyscypliną, czy jest już w niej mistrzem. O wywrotkę nietrudno, dlatego przez cały czas, od pierwszego założenia kółek, powinieneś nosić wygodne ochraniacze. O ile w przypadku dzieci z pewnością o nich pamiętasz, o tyle dorośli już niekoniecznie chcą z nich korzystać. Sprawdź jakie ochraniacze na rolki pozwolą Ci uniknąć bolesnych konsekwencji w razie wypadku i koniecznie się w nie wyposaż!

Kompletny zestaw ochraniaczy dla każdego

Ochraniacze na rolki sprzedawane są zazwyczaj w zestawach, co tylko potwierdza fakt, że powinno się zakładać je wszystkie. Standardowo są to: większe modele dopasowane do kolan, mniejsze do łokci oraz specjalnie wyprofilowane do nadgarstków. Jeśli kiedykolwiek miałeś już na nogach rolki, to z pewnością wiesz jakie ochraniacze na rolki są przydatne, i dlaczego akurat te trzy strefy ciała wymagają zabezpieczenia. Każdy upadek kończyłby się zdarciem nadgarstków, łokci i kolan, gdyby nie dopasowane i utwardzone akcesoria. Z odpowiednim wyposażeniem, które wcale nie przeszkadza w jeździe, nic Ci nie grozi.

Jakie ochraniacze na rolki wybrać?

W zależności od tego, dla kogo chcesz kupić zabezpieczenie, szukaj takiego rodzaju produktu. Różnią się one bowiem między sobą m.in. rozmiarem. Za to nie ma problemu z kwestią materiału, z jakiego są wykonane. Niezależnie od tego, jakie ochraniacze na rolki wybierzesz, będą one najpewniej zrobione z trwałego i lekkiego tworzywa, połączonego z miękką pianką o wysokiej gęstości oraz oddychającej membrany. Każdy z nich zapinany jest na wygodny rzep, co pozwala dokładnie dopasować ochraniacz do części ciała.

Pamiętaj o kasku, który ochroni Twoją głowę!

Jazda w kasku także wpływa na poprawę Twojego bezpieczeństwa, dlatego nie zapominaj o nim. Szczególnie gdy rozpoczynasz swoją naukę lub zamierzasz wykonywać nowe ewolucje. To też obowiązkowe wyposażenie dla każdego dziecka, niezależnie od poziomu opanowania jazdy na rolkach. Dobrze dobrany model, wyposażony w system cyrkulacji powietrza, stanie się elementem, który nie będzie Ci wadził. A w razie jakiekolwiek upadku – zamortyzuje uderzenie. Nie warto na tym akcesorium oszczędzać, dlatego wybieraj modele z certyfikatem bezpieczeństwa.

Teraz gdy już wiesz jakie ochraniacze na rolki wybrać, mamy nadzieję, że wyruszysz na bezpieczną jazdę i połkniesz bakcyla. Tak samo, jak to było z nami.