Wczytuję dane...

Sprawdź, jakie rolki dla początkujących dorosłych warto kupić!

Jazda na rolkach to fantastyczny sposób na ruch na świeżym powietrzu, będący świetną alternatywą dla biegania. Jeśli nie przemawia do Ciebie pokonywanie kilometrów w obuwiu, zdecyduj się na frajdę, jaką dają kółka. Możesz na nich jeździć, tańczyć, a z czasem wykonywać akrobacje i znów poczuć się jak dziecko. Sprawdź, jakie rolki dla początkujących dorosłych wybrać, by móc bezpiecznie jeździć.

Najważniejsze w rolkach są koła

Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z jazdą, postaw na wygodne i solidne rolki. Najważniejszą kwestią ich budowy są koła z łożyskami, płozą i tulejkami. Zestaw tych elementów tworzy układ jezdny od którego będzie zależał komfort, płynność i bezpieczeństwo jazdy. Kółka nie powinny być na początku zbyt duże, co znacznie ułatwi Ci kontrolę nad szybkością i zwrotnością. Optymalnie na początek będzie wybrać rolki z kołami o maksymalnej średnicy 80mm. Na większe koła, przeznaczone do jazdy bardziej zaawansowanej, przyjdzie jeszcze czas, a tymczasem upewnij się, że wiesz jakie rolki dla początkujących dorosłych wybrać. Ważny jest bowiem materiał, z jakiego wykonane są kółka. Te elastyczne zrobione są z kauczuku, i to powinien być Twój zakup numer jeden. Wybierz kółka dosyć miękkie 80A lub 82A, one najlepiej trzymają się podłoża, dobrze tłumią drgania i uniemożliwiaj osiąganie zawrotnych prędkości.

Upewnij się, że masz wygodne buty

Buty są częścią rolki, na którą warto zwrócić szczególną uwagę. Przede wszystkim dlatego, że źle dopasowane mogą Cię obcierać, uciskać i wywoływać ból. A w ten sposób nie da się jeździć, nie mówiąc już o czerpaniu jakiejkolwiek przyjemności. Dlatego przed zakupem dobrze jest zmierzyć swoją stopę i wybrać rozmiar odrobinę większy, jednak niezbyt za duży, bo to także uniemożliwia prawidłową jazdę. Jakie rolki dla dorosłych początkujących wybrać? Z pewnością takie, które sztywno trzymają Twoją stopę w pionie, zmniejszając ryzyko zwichnięcia lub skręcenia kostki.

Jakie rolki dla początkujących dorosłych będą odpowiednie?

Rozglądając się za produktem dla siebie, zwróć uwagę na jakość. Wybierasz bowiem coś, co będzie Ci służyło przez dłuższy czas. W przypadku osoby dorosłej nie ma już problemu z rosnącą stopą i ze zmianą rozmiaru, dlatego droższy, ale i lepszy produkt, jest czymś, na co warto się zdecydować. Jakie więc rolki dla początkujących dorosłych kupić? Koniecznie te, które zgodne są z Twoją płcią. Damskie modele są smuklejsze, co ma ogromne znaczenie dla prawidłowego ułożenia nogi. Oczywiście sam design także jest różnorodny i dopasowany do produktu męskiego lub damskiego. Jeśli więc szukasz rolek, które sprostają Twoim wymaganiom nowicjusza, zwróć uwagę na każdy ze wspomnianych przez nas aspektów i czerp przyjemność z jazdy!