Wczytuję dane...

Czy taniec na rolkach jest w ogóle możliwy?

Efektywny trening ma miejsce wtedy, gdy wykonujesz go z pasją. Wylewanie siódmych potów i dbanie o formę przychodzi z większą łatwością, a wszelkie wyrzeczenia można zaakceptować. Taniec na rolkach może okazać się właśnie tym, co sprawi Ci największą przyjemność. Jeśli lubisz ruch, rolki lub taniec sprawdź, czy masz do tego smykałkę. A kto wie, może nawet zostaniesz gwiazdą internetu?

Od czego zacząć taniec na rolkach?

Bez odpowiedniego sprzętu żadna aktywność nie jest możliwa. Tak samo jest w przypadku tańca na rolkach. Nie wystarczą pierwsze lepsze rolki, choć na początku wykorzystaj to, co już masz. By połknąć bakcyla musisz spróbować, a dopiero wtedy przekonasz się, czy to aktywność dla Ciebie. Dopiero wtedy możesz zainwestować w lepszy sprzęt, miękkie kółka, wygodny i sztywny but, a także w miarę lekki korpus. Pamiętaj o ochraniaczach i kasku, które w przypadku tańca na rolkach mogą uratować Cię przed kontuzją.

Nim zatańczysz, opanuj podstawy

Zanim na serio zajmiesz się tańcem na rolkach, dobrze opanuj jazdę na nich. Nie wystarczy umiejętność przejechania kilku metrów, przydają się jeszcze dodatkowe tricki. Płynne zatrzymywanie się, obroty, slalomy, a nawet podskoki z lądowaniem są tym, co może Ci się przydać w trakcie tańca na rolkach. Im lepiej opanujesz podstawy, tym efektywniejsze układy choreograficzne stworzysz. Każda godzina poświęcona na naukę z pewnością zaowocuje później, dlatego ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz. W ten sposób opanujesz jazdę po łukach, piruety, skoki i figury, które składają się na efektowny taniec.

Obserwuj innych i inspiruj się

Mamy to szczęście, że w internecie można znaleźć wszystko, w tym filmiki kręcone przez osoby tańczące na rolkach. Z łatwością znajdziesz też te z różnorodnych zawodów, bo dyscyplina ta cieszy się niemałą popularnością. Obserwując innych, możesz czerpać inspiracje dla siebie i samodzielnie próbować kolejnych ewolucji. Taniec na rolkach przypomina trochę łyżwiarstwo figurowe, dlatego i tym warto się zainteresować. Tańczyć możesz samodzielnie lub w parze, co z pewnością stwarza nowe możliwości tworzenia figur. Zobacz, jak robią to inni, a następnie przenieś to na swoje podwórko, czy halę, na której trenujesz.

Pamiętaj też, by nie zrażać się na początku, jeśli coś Ci nie wyjdzie. Taniec na rolkach to taka sama dyscyplina, którą trzeba praktykować regularnie i z pełnym przekonaniem. Tylko pokonując przeszkody możesz dojść do mistrzostwa.