Wczytuję dane...

Jakie efekty jazdy na rolkach zaobserwujesz u siebie po kilkunastu treningach?

Jazda na rolkach to coraz popularniejszy sport, który fascynuje szczególnie kobiety. Z dobrym sprzętem i umiejętnościami można nie tylko osiągać zawrotne prędkości czy nauczyć się tańczyć, lecz przede wszystkim schudnąć, nabrać formy i ukształtować sylwetkę. A to właśnie przyciąga płeć piękną, która zamienia buty biegowe na kółka. Sprawdź, jakie jeszcze efekty jazdy na rolkach są na wyciągnięcie Twoich rąk i nóg!

Efektywne odchudzanie na rolkach

Poruszanie się na rolkach w sposób dynamiczny i ciągły może prowadzić do znacznej utraty wagi. Jednak aby tak się stało, trzeba przestrzegać kilku zasad, ze zrównoważoną dietą na początek. Wszelka aktywność powinna trwać minimum 30 minut, gdyż dopiero po 20 minutach organizm zaczyna spalać tłuszcz. Aby efekty jazdy na rolkach były zauważalne, konieczne jest zakładanie ich minimum trzy razy w tygodniu. Jedna godzina intensywnej jazdy to aż 700 kcal mniej! Łatwo przeliczyć, że to prawie połowa dziennego zapotrzebowania organizmu na energię, stąd łatwo można pozbyć się nagromadzonego nadmiaru.

Wymodelowanie sylwetki

Jakie jeszcze efekty daje jazda na rolkach? Ten sport angażuje wszystkie grupy mięśniowe, dlatego można łatwo się wzmocnić i wymodelować całą sylwetkę. Najwięcej pracy wykonują nogi i pośladki, jednak ważny jest też brzuch i grzbiet. Z tego względu to odpowiednie ćwiczenie dla osób, które cierpią z powodu bólu pleców wywołanego pracą w pozycji siedzącej. Jednocześnie jazda na rolkach wpływa na serce i układ krążenia. Taki wysiłek sprawia, że skóra uelastycznia się i ujędrnia, przez co możesz zapomnieć o cellulicie, pozbywając się go bez używania chemii i specjalistycznych zabiegów.

Inne efekty jazdy na rolkach

Warto pamiętać, że jazda na rolkach to nie tylko doskonałe wsparcie w utracie wagi i kształtowaniu sylwetki. Jakie więc efekty jazdy na rolkach można zaobserwować u osób, które regularnie trenują? Przede wszystkim przebywanie na świeżym powietrzu wpływa korzystnie na całe ciało, lecz także na umysł. Dotlenienie jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania, co doceniają szczególnie osoby pracujące umysłowo. Taki wysiłek ma także znaczenie w kontekście redukcji stresu, którego w naszych czasach raczej nie da się uniknąć. Nie ma lepszego sposobu na walkę z nim, niż wysiłek fizyczny, który zapewnia jazda na rolkach.



Jazda na rolkach to także endorfiny, czyli dobry humor. Oczywiście, aby w pełni cieszyć się z ruchu, potrzebujesz odpowiedniego zabezpieczenia, dlatego pamiętaj o kasku i ochraniaczach. Z nimi możesz już tylko czerpać to, co najlepsze w rolkach.