Wczytuję dane...

Hulajnoga wyczynowa dla dziecka – sprawdź, co warto wiedzieć przed zakupem

Hulajnoga wyczynowa dla dziecka - co musisz wiedzieć

Twój maluch odkrył nową pasję? Marzy o akrobacjach na hulajnodze? To doskonałe hobby, które pozytywnie wpłynie na koncentrację i rozwój ruchowy twojej pociechy. Jaką hulajnogę dla dziecka wybrać? Koniecznie sprawdź, co warto wiedzieć przed zakupem!

Dostosuj hulajnogę do wzrostu pociechy

Szukasz hulajnogi wyczynowej dla dziecka? Zanim zaczniesz przeglądać oferty różnych sprzedawców, zmierz swojego malucha. Hulajnogi wyczynowe ze względu na swoją specyficzną konstrukcję nie są regulowane. Z tego powodu model trzeba dostosować do wzrostu pociechy. Jej wysokość powinna sięgać dziecku do bioder, ale nie przekraczać linii tali. Tylko taka wysokość sprawi, że hulajnoga będzie mogła spełniać swoją funkcję, a jednocześnie będzie bezpieczna i wygodna dla dziecka. Wymiary pojazdu sprawdzisz w opisie producenta.

Zdecyduj się na antypoślizgowy podest

Hulajnoga wyczynowa dla dziecka powinna być przede wszystkim bezpieczna. Zdecyduj się na model z antypoślizgowym podestem. Po pierwsze zmniejszysz prawdopodobieństwo kontuzji, po drugie ułatwi to maluchowi opanowanie różnych akrobacji. Podest powinien być też odpowiednio długi i szeroki, dzięki temu dziecko bez problemu będzie mogło utrzymać stabilną i wygodną pozycję. Zwróć też uwagę na wagę hulajnogi. Chcesz nauczyć dziecko samodzielności i odpowiedzialności? Sprzęt powinien być możliwie jak najlżejszy, by maluch mógł go sam nosić.

Ostatnią rzeczą, o jakiej warto pamiętać, jest zakup kasku. Lepiej dmuchać na zimne i zadbać o bezpieczeństwo pociechy. Pozwól dziecku wybrać samemu kask, w ten sposób zachęcisz je do noszenia i najważniejsze – sam dawaj dobry przykład i również chroń głowę podczas jazdy hulajnogą.

Zwróć uwagę na rozmiar kółek

Nie wiesz, na co zwrócić uwagę przy wyborze hulajnogi wyczynowej dla dzieci? Sprawdź koniecznie rozmiar kółek. W tym rodzaju sprzętu powinny mieć średnicę większą niż 100 mm. Dowiedz się, z jakiego materiału zostały wykonane kółka. Musi on być jak najbardziej wytrzymały. Tylko takie mają dobrą przyczepność i umożliwiają szybkie nabranie odpowiedniej prędkości, co jest przydatne zarówno przy nauce, jak też doskonaleniu akrobacji.

Skonsultuj swój zakup z dzieckiem

Na koniec najważniejsze, zanim zakupisz hulajnogę wyczynową, skonsultuj ten zakup z dzieckiem. Maluch może mieć swoje poglądy dotyczące koloru, czy marki kupowanego sprzętu. Warto z nim to przedyskutować oraz w razie potrzeby poszukać kompromisu. Pamiętaj, że to twoje dziecko będzie głównym użytkownikiem hulajnogi, dlatego kup mu to, z czego będzie się najbardziej cieszyło.