Wczytuję dane...

Jak jeździć na wrotkach? Kilka porad dla początkujących

Marzysz o tym, żeby zacząć swoją przygodę z wrotkami? Obawiasz się, że nie opanujesz techniki? Nie wiesz jak jeździć na wrotkach? Jazda na wrotkach to wspaniały sport, z którego będziesz czerpał radość pod warunkiem, że opanujesz kilka podstawowych zasad. Oto kilka porad, które ułatwią ci rozpoczęcie wrotkowej przygody.

Zadbaj o bezpieczeństwo

Zanim dowiesz się jak jeździć na wrotkach musisz zadbać o swoje bezpieczeństwo. Tylko w ten sposób unikniesz poważnych urazów i będziesz czerpał radość z jazdy. Przed włożeniem wrotek, załóż ochraniacze. Jakie ochraniacze powinieneś włożyć? Najlepiej osłonić kolana, łokcie, nadgarstki i ręce. Pamiętaj także o tym, żeby ochronić głowę przed urazem, dlatego przed każdą jazdą zakładaj kask.

Chcesz, by twoje dziecko zaczęło jeździć na wrotkach? Zastanawiasz się, od jakiego wieku powinno zacząć się uczyć nowej umiejętności? Jazda na wrotkach to sport, który można zacząć w każdym wieku. Wystarczy, że twoje dziecko potrafi utrzymać równowagę, to znak, że jest gotowe, by zacząć jeździć. Pamiętaj o kasku i ochraniaczach, zawsze towarzysz swojemu dziecku podczas przejażdżki, asekuruj je i okazuj wsparcie.

Jak jeździć na wrotkach? Najpierw naucz się stać

Nie wiesz od czego zacząć swoją przygodę z wrotkami? Jak jeździć na wrotkach? Od czego zacząć wrotkową przygodę? Pierwszą umiejętnością, jaką musisz opanować, jest stanie. Ułatwi ci to utrzymanie równowagi i pozwoli „poczuć” wrotki. Jak nauczyć się stać? Wybierz miejsce do nauki, najlepiej takie, w którym będziesz mógł łatwo się czegoś złapać. Załóż wrotki i sprawdź, czy są dobrze przypięte. Powoli wstań i spróbuj utrzymać równowagę. Próbuj tak długo, aż nauczysz się stać stabilnie i nie będziesz musiał korzystać z podpórki w celu utrzymania równowagi.

Chodzenie na wrotkach – obowiązkowa czynność przed pierwszą jazdą

Jak jeździć na wrotkach? Przed pierwszą jazdą zacznij w nich chodzić. W ten sposób zobaczysz jak „działają wrotki”, poczujesz but i zobaczysz, jaki masz w nim zakres ruchu. Powolne chodzenie to kolejny trening równowagi. Przy pierwszych próbach chodzenia na wrotkach wybierz również miejsce, w którym będziesz mógł się czegoś szybko chwycić, by się nie przewrócić. Kiedy „poczujesz wrotki” i będziesz mógł utrzymać równowagę, przyjdzie czas na pierwszą jazdę.

Opanuj technikę jazdy na wrotkach

Umiesz już stać i chodzić czas dowiedzieć się jak jeździć na wrotkach. Zacznij od pozycji. Ustaw stopy tak, żeby tworzyły kształt litery „V”, lekko ugnij kolana i zacznij się odpychać. Jesteś prawonożny? Odepchnij się prawą nogą, a lewą wysuń do przodu, następnie odepchnij się lewą, a do przodu wysuń prawą nogę. Kontynuuj te ruchy na początku wolno, a potem coraz szybciej. To bardzo prosta technika jazdy na wrotkach, którą szybko opanujesz.