Wczytuję dane...

Jakie rolki wybrać? 4 sprawdzone porady

Chcesz rozpocząć swoją rolkarską przygodę? Zastanawiasz się jakie rolki wybrać? Dobór rolek nie jest trudny pod warunkiem, że znasz jego zasady. Dobrze dobrane rolki to początek wspaniałej przygody, która pozytywnie wpłynie na ciebie i twój organizm. Oto 4 sprawdzone porady, które pomogą ci dokonać właściwego wyboru.

Jaki rodzaj rolek będzie najlepszy dla ciebie?

Przeglądasz różne rodzaje rolek? Zastanawiasz się jakie rolki wybrać? Szukasz odpowiedniego sprzętu dla siebie? Pierwsze pytanie jakie musisz zadać sobie przy wyborze rolek dotyczy twojego stopnia zaawansowania. Inne rolki dedykowane są osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze skatingiem, a inne zaawansowanym użytkownikom, którzy mają już własne preferencje.

Druga rzecz na jaką musisz zwrócić uwagę przy wyborze rolek, jest to, w jaki sposób chcesz nimi jeździć. Inne rolki wybierz do jazdy po skateparku, inne, jeżeli wybierasz jazdę rekreacyjną, a jeszcze inne, jeżeli preferujesz szybkie przejazdy.

Jakie rolki wybrać? Zwróć uwagę na kółka

Jednym z najważniejszych parametrów, jeżeli chodzi o to jakie rolki wybrać są kółka. To dzięki nim osiągasz preferowaną szybkość. Kółka mogą ci ułatwić lub bardzo utrudnić jazdę na rolkach. Zwróć uwagę na to z jakiego materiału zostały wykonane kółka. Warto postawić tutaj na twardy i elastyczny materiał, np. na kauczuk.

Kolejny element, który należy wziąć pod uwagę to rozmiar kółek, czyli średnica. Zarówno małe jak i duże kółka mają swoje wady i zalety, wszystko zależy

od tego w jakim celu chcesz wykorzystywać rolki. Istotną cechą jest również twardość. Im twardsze kółka, tym szybsza jazda. Dopiero zaczynasz swoją rolkarską przygodę? Wybierz miękkie kółka, będziesz jechał wolniej, ale szybciej opanujesz technikę i łatwiej uchronisz się przed upadkiem.

Dobierz odpowiedni rozmiar

Jakie rolki wybrać? Zwróć uwagę na rozmiar. Nie sugeruj się rozmiarem butów, w których chodzisz na spacer. Zmierz dokładnie swoją stopę i porównaj ją z rozmiarówką dostępną na stronie internetowej sklepu lub skonsultuj się ze sklepowym konsultantem. Rozmiar noszonych przez ciebie butów może odbiegać od rozmiaru rolek, dlatego warto wszystko omówić z profesjonalistą. Zarówno za luźne, jak i za ciasne rolki nie będą nadawały się do jeżdżenia.

Jakie rolki wybrać dla dzieci?

Zastanawiasz się jakie rolki wybrać dla dzieci? Nie chcesz co sezon inwestować pieniędzy w nową parę? Dobrym rozwiązaniem będą rolki regulowane, w których możesz zmieniać rozmiar. Rolki te łatwo dopasować do rosnącej stopy malucha. Rolki regulowane to także świetne rozwiązanie, gdy masz dzieci w podobnym wieku. Kupujesz jedną parę rolek i może z nich korzystać dwójka pociech, wystarczy, że każdemu maluchowi dopasujesz rozmiar.