Wczytuję dane...

Czy wrotki dla dzieci to właściwy pomysł na aktywność fizyczną?

czy wrotki dla dzieci to dobry wybór na aktywność fizyczną

Wrotki przez wiele lat królowały na parkowych dróżkach. Stopniowo wypierały je rolki, choć ostatnie lata oznaczają powrót do szeroko rozstawionych kółek. Wrotki dla dzieci są jedną z propozycji zabaw ruchowych. Jest wiele zalet ich stosowania. Warto się im przyjrzeć, zanim podejmie się decyzję zakupu dla swojej pociechy.

Buty na kółkach

Popularność wrotek sięga XIX wieku. Klasyczne rozwiązanie butów na kółkach od początku miało sporo zwolenników. Mniej odważni nie kontestowali tego pomysłu, tylko uważnie przyglądali się, jak jeżdżą inni. Powrót mody retro sprzyja pojawianiu się rozwiązań, które kiedyś były modne. Czy wrotki dla dzieci zagoszczą na dłużej na mniej uczęszczanych drogach? Wiele zależy od samych zainteresowanych. Jeśli dzieciom podtrzyma się zapał do jazdy, jest to możliwe. Wrotki warto kupować w sprawdzonych sklepach jak Mega Rolki. Dzięki temu zyskuje się produkt najwyższej jakości, bezpieczny i certyfikowany.

Wrotki dla dzieci, czyli bezpieczniejsza wersja jazdy

Nie bez powodu wrotki uchodzą za stosunkowo bezpieczny sprzęt sportowy. Są wolniejsze od rolek, dlatego łatwiej nimi manewrować. Rozwijana prędkość jest uzależniona w głównej mierze od kółek, ich twardości oraz rozmiaru. Jednak w konfrontacji z rolkami wrotki nie są w stanie rozwinąć aż takich prędkości. Każda wrotka to dwuślad, co dla użytkownika oznacza, że są bardziej stabilne. Dziecko opiera stopę na szeroko rozstawionych kółkach, więc nie ma ryzyka upadku, spowodowanego na przykład przechyleniem na boki. Zaletą, choć dla wielu wadą jest to, że wrotki są mniej zwrotne od rolek. Służą bardziej do jazdy rekreacyjnej, więc dają mniejszą swobodę ruchu niż rolki.

Zalety jazdy na wrotkach

Jak przekonać malucha do jazdy na wrotkach? Najczęściej wcale nie trzeba tego robić. Dzieci uwielbiają ruch, oparty na jeździe. Wrotki dla dzieci wydają się więc naturalnym prezentem dla kilkulatka. Uczą zachowania równowagi, przyzwyczajają do ruchu na świeżym powietrzu. Nawet dobrej jakości modele nie kosztują wiele, co jest ich dodatkowym atutem. Co więcej, produkty przeznaczone dla najmłodszych, zwykle mają rozbudowany system regulacji. Dzięki temu dzieci nie wyrastają z nich aż tak szybko. Najczęściej wystarczy jedna para do czasu, aż nasza pociecha przestawi się na bardziej zaawansowany sprzęt.

Jazda na wrotkach to porządna dawka ruchu. Absolutnie bezcenna w czasach, gdy kilkulatki wolą spędzać czas przy urządzeniach mobilnych, głównie na kanapie.