Wczytuję dane...

Jak nauczyć się jeździć na wrotkach? Od czego zacząć?

od czego zacząć naukę jazdy na wrotkach

Jazda na wrotkach przez lata była ulubioną formą aktywności. Nieco później została wyparta przez jazdę na rolkach. Dawna moda jednak wraca, dlatego wiele osób decyduje się na zakup odpowiedniego sprzętu. Jak nauczyć się jeździć na wrotkach? Jest na to kilka sprawdzonych sposobów.

Łatwiejsze niż rolki

Dla laika, wrotki nie różnią się specjalnie od rolek. Tymczasem te pierwsze są znacznie stabilniejsze, ponieważ mają szerzej rozstawione kółka. W jednym i drugim przypadku należy dobrze opanować zasady utrzymania równowagi, która jest kluczowa w celu uniknięcia upadków. Rolki mają dwie pary kół, ułożone obok siebie. Ich element hamujący znajduje się z przodu. Jak nauczyć się jeździć na wrotkach? Najlepiej zacząć od modeli rekreacyjnych. Można je znaleźć w sklepie Moto Rolki. Dostępne są specjalne wrotki dla początkujących. Mają mniejsze kółka i wolniejsze łożyska. Dodatkowo wysoka cholewka zapewnia doskonałe oparcie nogi podczas jazdy.

Jak nauczyć się jeździć na wrotkach i kiedy zacząć naukę?

Wrotki łączą pokolenia. Jeżdżą na nich rodzice i dzieci. W jakim wieku można rozpocząć przygodę z rolkami? Producenci sprzętu polecają ten moment, kiedy dziecko opanuje już utrzymywanie równowagi. Niezwykle ważna jest asekuracja malucha podczas jazdy, jak również stosowanie ochraniaczy oraz kasku. W założonych po raz pierwszy wrotkach należy najpierw nieco postać, następnie pochodzić. Kolejny etap to próba jazdy, czyli odrywanie jednej stopy i odpychanie się drugą od podłoża. Na zwiększanie prędkości i kombinacje przychodzi pora później. Ważniejsze poza jazdą do przodu jest opanowanie hamowania. Hamulec znajduje się z przodu wrotki, wystarczy więc przechylić stopę do przodu tak, aby ten element dotknął podłoża.

Nauka jazdy pod okiem fachowca

Jak nauczyć się jeździć na wrotkach? Przy braku umiejętności można poprosić o pomoc instruktora. Takiego, który posiada odpowiednie certyfikaty do nauczania. Dzięki takiemu rozwiązaniu łatwo nauczyć się niezbędnych umiejętności, potrzebnych do jazdy. Co więcej, nie nabywa się dziwnych nawyków, które na dłuższą metę tylko przeszkadzają w jeździe, zamiast ją ułatwiać. Lekcje obejmują opanowanie właściwej techniki jazdy i zasad bezpieczeństwa. Osoby, które odczuwają lęk przed jazdą na wrotkach, mogą się go skutecznie pozbyć dzięki pomocy fachowca.

Jazda na wrotkach to dobry wstęp do jazdy na rolkach i łyżwach. Technika korzystania z wymienionych sprzętów jest podobna, a zyskuje się więcej możliwości do aktywności fizycznej.