Wczytuję dane...

Profesjonalne rolki – czym się różnią od klasycznych i jakie dają możliwości?

profesjonalne rolki k2

Jazda rekreacyjna przestała Ci wystarczać i szukasz nowych wrażeń? Prawdopodobnie to dobry moment na zmianę sprzętu. Profesjonalne rolki otworzą przed Tobą nowe możliwości i pozwolą Ci spróbować innego rodzaju jazdy. Czym charakteryzuje się tego typu sprzęt i dlaczego warto go wybrać?

Profesjonalne rolki a klasyczny sprzęt

Zaawansowane rozwiązania różnią się od klasycznych sprzętów przede wszystkim budową. W zależności od wybranej dyscypliny w profesjonalnych rolkach stosuje się na przykład inną ilość i wielkość kółek, czy różne modele buta. Wykorzystanie tego typu modyfikacji pozwala na poprawę parametrów sprzętu i dopasowanie go do charakteru planowanej jazdy.

Dla kogo profesjonalne rolki?

Zaawansowany sprzęt doskonale sprawdzi się dla osób zainteresowanych konkretnym stylem jazdy. Wśród dostępnych na rynku modeli profesjonalnych rolek znajdziesz między innymi rolki agresywne czy szybkościowe.Przed zakupem konkretnego rozwiązania, postaraj się dobrze przemyśleć swoje oczekiwania. Dzięki temu dopasujesz odpowiedni sprzęt, który pozwoli Ci zoptymalizować efekty jazdy.

Profesjonalne rolki agresywne

Rolki agresywne, zwane też streetowymi to solidny i wytrzymały sprzęt, stworzony z myślą o jeździe ekstremalnej. Doskonale sprawdzą się do skoków i ślizgów, wykonywanych zarówno na skateparku, jak i na osiedlowych ulicach, schodach, rurkach lub rampach. Profesjonalne rolki agresywne charakteryzują się niewielkimi kółkami, często rozmieszczonymi w specyficzny sposób. W sprzęcie tego typu zazwyczaj stosuje się twardy i wytrzymały but, który chroni stopę przed różnego rodzaju uderzeniami i zapewnia przyjęcie odpowiedniej postawy.

Profesjonalne rolki szybkościowe

Jazda szybka różni się od klasycznej przede wszystkim osiąganymi prędkościami. Profesjonalne rolki, które wykorzystuje się do tego typu jazdy, charakteryzują się dużymi kółkami. Takie rozwiązanie umożliwia rozwinięcie dużych prędkości, jednocześnie ograniczając zwrotność sprzętu. Rolki szybkościowe nie nadają się do ostrych skrętów i akrobacji. Wykorzystuje się w nich również twarde i sztywne buty, które mają zapewnić odpowiednią stabilizację, która przekłada się na pracę mięśni nóg. Rolki do jazdy szybkiej zazwyczaj są krótsze od rozwiązań rekreacyjnych i kończą się nieco ponad kostką. Znaczącą różnicą jest też brak klasycznych hamulców, który wymusza inną technikę zwalniania i zatrzymywania. Sprzęt szybkościowy jest lekki, dzięki czemu nie obciąża nóg i ułatwia rozwijanie pożądanych prędkości.

Profesjonalne rolki freestylowe

Rolki freestylowe to rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się dla osób, które szukają nowych możliwości, ale nie chcą decydować się na wymienioną wyżej jazdę szybkościową lub agresywną. Jeśli szukasz sprzętu, który pozwoli Ci wejść na wyższy poziom jazdy miejskiej, to postaw na freestyle! Profesjonalne rolki tego typu świetnie sprawdzą się do pokonywania przeszkód i zaawansowanych slalomów. Sprzęt do jazdy freestylowej charakteryzuje się krótszą płozą, zewnętrznym butem i brakiem hamulców.

Dlaczego warto wybrać profesjonalne rolki?

Zaawansowany sprzęt to nie tylko nowe możliwości. Profesjonalne rolki zapewniają znacznie większy komfort użytkowania. Rozwiązania dobrej jakości wyróżniają się przemyślaną budową, która zapewnia maksymalne bezpieczeństwo. Tego typu sprzęty z pewnością spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających rolkarzy.