Wczytuję dane...

Jazda na rolkach a odchudzanie – czy warto wybrać tę formę aktywności?

jazda na rolkach a odchudzanie

Jazda na rolkach to przyjemna aktywność o wielu zaletach prozdrowotnych. Poprawia ogólną kondycję, zwiększa koordynację ruchową, a także wzmacnia mięśnie nóg i pośladków. Jest również doskonałym sposobem na rekreację na świeżym powietrzu. Czy jazda na rolkach i odchudzanie to połączenie, które pomoże w redukcji wagi?

Czy jazda na rolkach odchudza?

Połączenie diety z aktywnością fizyczną jest najlepszym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów. Jeśli chcesz, żeby odchudzanie było jednocześnie skuteczne i nieuciążliwe, postaw na aktywność, która jest zarazem dynamiczna i przyjemna – np. jazdę na rolkach. Odchudzanie wsparte regularnym treningiem tego typu przynosi widoczne efekty już po kilku tygodniach!

Jak jeździć, żeby schudnąć?

Szybkość i jakość efektów zależy przede wszystkim od częstotliwości i intensywności treningów. Pamiętaj, że przejażdżka powinna trwać minimalnie około 30 minut, gdyż organizm uruchamia spalanie tłuszczu dopiero po 20 minutach wysiłku. Jaka częstotliwość treningów zapewni najlepsze efekty jazdy na rolkach? Odchudzanie warto wesprzeć przynajmniej dwoma, a najlepiej trzema wypadami w tygodniu.

Jazda na rolkach i odchudzanie – dlaczego to działa?

W ciągu jednej godziny na rolkach jesteś w stanie spalić aż 700 kcal! Ważnym aspektem efektywności treningu jest utrzymywanie stałego tętna. Aktywność powinna wywoływać uczucie zmęczenia, a optymalny poziom tętna to około 130 uderzeń na minutę. Dlaczego warto wybrać jazdę na rolkach? Odchudzanie wsparte tą aktywnością pozwoli Ci nie tylko zredukować wagę, ale też pięknie wymodeluje sylwetkę! Rolki angażują wszystkie duże grupy mięśniowe. Najintensywniej pracują mięśnie nóg i pośladków, ale trening w dużym stopniu wzmacnia również brzuch i grzbiet.

Inne zalety jazdy na rolkach

Jak już wspominaliśmy, skuteczność w walce z niepożądanymi kilogramami to nie jedyna zaleta jazdy na rolkach. Odchudzanie urozmaicone tą aktywnością może spowodować kilka ciekawych „efektów ubocznych”. Jakich?

Poprawa ogólnej kondycji i koordynacji

Jazda na rolkach jest sportem aerobowym. Specyfika tego typu aktywności korzystnie wpływa na serce i funkcjonowanie układu krążenia. Podczas treningów serce szybciej pompuje krew, co umożliwia efektywne dostarczanie tlenu do komórek organizmu. W takiej sytuacji organizm wolniej się męczy i ma większe zasoby energetyczne. Połączenie jazdy na rolkach z odchudzaniem dodatkowo wzmocni koordynację. Utrzymanie balansu na rolkach wymusza na mięśniach współpracę, a wyrobiona równowaga przyda Ci się w codziennym życiu i w różnego rodzaju aktywnościach.

Jazda na rolkach i odchudzanie – sposób na ruch na świeżym powietrzu

Aktywność na świeżym powietrzu doskonale dotlenia organizm.Decydując się na połączenie jazdy na rolkach i odchudzania, zapewnisz sobie trening w warunkach korzystnych dla zdrowia. To świetny sposób na poprawę samopoczucia, sylwetki i cery.

Rolki – bezpieczna aktywność dla każdego

Jazda na rolkach to aktywność, do której nie ma niemal żadnych przeciwwskazań. Tego typu treningi są bezpieczne dla stawów i obciążają je w znacznie mniejszym stopniu niż bieganie. Połączenie jazdy na rolkach i odchudzania wiąże się z relatywnie niskim ryzykiem kontuzji. Pamiętaj jednak, że przed rozpoczęciem intensywnych treningów, należy opanować technikę jazdy i zaopatrzyć się w niezbędne ochraniacze!