Wczytuję dane...

O czym musisz pamiętać, wybierając rolki dla dziecka?

wybieramy rolki dla dziecka

Czas spędzony z rodziną może być naprawdę inspirujący! Jeśli regularnie uprawiasz sport, pokaż swoim dzieciom, jak fascynująca może być aktywność fizyczna. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, kupując rolki dla dzieci i wspólnie odkrywajcie nowe miejsca.

Specjalnie dla dzieci

Kupując rolki dla najmłodszych, warto zwrócić uwagę na ich design. Modele dedykowane młodszym dzieciom wyróżniają się ciekawą kolorystyką i wzornictwem. Zakupy z pociechą mogą być fascynującą przygodą! Przygotuj się już teraz na wspólne wybieranie pierwszych rolek. Sprawdź, na co warto zwrócić szczególną uwagę.

Szczegóły mają znaczenie

Wybierając pierwsze rolki dla dziecka, warto zwracać uwagę na każdy detal. Zastanawiasz się, co ma szczególne znaczenie? Sprawdźmy wspólnie!

- Podobnie jak w rolkach dla dorosłych, także tutaj należy zwrócić uwagę na koła. Miękkie skuteczie tłumią odczuwane w czasie jazdy drgania, jednak szybko się zużywają. Twarde koła są zdecydowanie bardziej odporne także na bardziej intensywną eksploatację.

- Istotne znaczenie mają również łożyska, oznaczone literami ABEC. Cyfra znajdująca się w ich towarzystwie określa dokładność wykonania łożysk. Dla dzieci najrozsądniejszym wyborem będą rolki o niższym parametrze łożysk. Pozwolą nawet początkującemu dziecku kontrolować prędkość jazdy i panować nad ruchem. Jakie korzyści już na tym etapie przynosi jazda na rolkach? Przede wszystkim pozwala doskonalić koordynację ruchową i utrzymanie równowagi.

wybieramy rolki dla dziecka

- Kupując rolki dla dzieci, warto zwrócić uwagę na płozę. Kompozytowa będzie znacznie wygodniejsza, niż aluminiowa, jednocześnie jednak musisz wiedzieć, że nie wytłumi skutecznie drgań. Dodatkowo płozy wykonane z aluminium zapewniają lepszą zwrotność rolek.

- Wygodny but również jest potrzebny! Zadbaj, bo odpowiednio przylegał do stopy, a góra skarpety była odpowiednio zabezpieczona - w taki sposób unikniecie niechcianych otarć, które mogłyby zniechęcić dziecko do kolejnej jazdy.

- Martwisz się, że rolki, które kupisz dziecku, posłużą tylko jeden sezon? Nie musi tak być, jeśli zdecydujesz się na model z możliwością regulacji rozmiaru. Jest to wygodne i praktyczne rozwiązanie, które pozwoli Ci zaoszczędzić znaczną część pieniędzy.

- Dbając o bezpieczeństwo pociechy, zwróć uwagę na hamulec. Proponowane przez nas modele zostały wyposażone w trwałe, poliwęglanowe hamulce. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz być spokojny o bezpieczeństwo dziecka.

Zanim wyruszycie w pierwszą trasę

Kupiłeś już odpowiednie rolki dla dziecka? Zanim wyruszycie w pierwszą trasę nie zapomnijcie porozmawiać o bezpieczeństwie. Zadbajcie o komplet ochraniaczy, nie zapominając o kasku!