Wczytuję dane...

Dorośli na rolki! Sprawdź na co zwrócić uwagę i dlaczego warto na nich jeździć systematycznie!

Jazdę na rolkach pamiętasz z czasów, gdy byłeś dzieckiem? Jeśli to właśnie wtedy ostatni raz miałeś na nogach rolki, czas odświeżyć pamięć! Sprawdź, jakie rolki dla dorosłych będą dobrym wyborem i kolejny raz pozwól sobie odczuć korzyści płynące z regularnego uprawiania tej aktywności!

Wybierz właściwy model

Wybór właściwego modelu zależy przede wszystkim od Twoich umiejętności. Jeśli nigdy nie jeździłeś na rolkach, warto wybrać te dedykowane początkującym. Takie rolki będą charakteryzowały się niewielkimi kołami i odpowiednio dobranym łożyskiem, po to, byś mógł z łatwością nad nimi panować w trakcie jazdy, bez ryzyka rozwinięcia większej prędkości. Jeśli pierwsze próby masz za sobą, a na rolkach czujesz się pewnie, wybierz kolejny model, idealnie dostosowany do Twoich potrzeb.

Rolki rekreacyjne

Szukasz rolek, które zapewnią Ci spokojną jazdę w słoneczne dni i doskonale sprawdzą się na równym podłożu? Doskonałym wyborem będą rolki rekreacyjne. Takie modele są dedykowane tym dorosłym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z rolkarstwem lub mają już pewne doświadczenie, jednak doceniają uroki wolniejszej jazdy. Chcesz zwiększyć tempo jazdy? Sprawdź kolejną propozycję rolek dla dorosłych!

Rolki szybkościowe

Szybka i jednocześnie maksymalnie komfortowa jazda to Twoje marzenie? Warto zdecydować się na rolki szybkościowe, które sprawdzą się zarówno w parku, jak i na dedykowanym im torze! Doskonałe do rozwijania naprawdę zawrotnych szybkości, zostały wyposażone w łożyska ABEC 9. Modeli szybkościowych nie należy jednak mylić z modelami agresywnymi, przeznaczonymi do jazdy wyczynowej.

Gdzie kupić odpowiednie rolki?

Decydując się na nowe rolki, warto zaufać profesjonalistom. Zakupy u przypadkowego sprzedawcy nie są dobrym rozwiązaniem. Wybierając właściwy model, należy zwrócić uwagę na wielkość i twardość kół, łożyska i płozy. Istotny jest także but - musi być odpowiednio wyprofilowany, a wkładka wewnętrzna właściwie zabezpieczona - tylko wtedy unikniesz otarć. Wiedza i doświadczenie sprzedawcy na zdecydowanie ułatwią Ci podjęcie decyzji.

Dlaczego warto jeździć na rolkach?

Rolki dla dorosłych to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu. Co więcej, ten rodzaj aktywności dedykowany jest wszystkim, niezależnie od wieku. Jazda na rolkach nie obciąża stawów, pomaga doskonalić koordynację ruchową i maksymalnie odpręża. Dlaczego ten rodzaj aktywności tak pozytywnie wpływa na Twoją kondycję i wytrzymałość? Jazda na rolkach to sport aerobowy, który dodatkowo pozwala Ci dbać o Twoje serce!