Wczytuję dane...

Pomożemy Ci zdecydować, jakie rolki dla początkujących będą najlepsze!

Regularna aktywność to szereg korzyści dla Twojej kondycji, zarówno psychicznej, jak i fizycznej. Dotychczas wybierałeś siłownię lub basen, jednak teraz masz ochotę na nowy rodzaj sportu? Chciałbyś systematycznie jeździć na rolkach, jednak nie wiesz, jakie rolki dla początkujących warto kupić? Mając na uwadze Twój komfort, przygotowaliśmy kilka praktycznych porad, dzięki którym dokonasz właściwego wyboru.

Sport, który Cię pochłonie!

Jazda na rolkach to doskonała alternatywa dla biegania i sportów uprawianych w zamkniętych pomieszczeniach. Jeśli codzienne pokonywanie kilometrów truchtem lub sprintem nigdy nie było Twoją mocną stroną, a koniecznie chcesz odpowiednio dotlenić organizm i jesteś zwolennikiem ruchu na świeżym powietrzu, koniecznie wybierz model, z którym nie będziesz chciał się rozstać. Na co zwrócić uwagę, kupując pierwsze rolki?

wybieramy rolki dla początkujących

Wszystko zaczyna się od kółek

Komfort jazdy na rolkach zaczyna się od kółek i to na nie warto zwrócić szczególną uwagę, wybierając rolki dla początkujących. Zaczynając swoją przygodę musisz mieć na uwadze przede wszystkim swój komfort. Nie wybieraj od razu rolek do jazdy fitnessowej albo sportowej - nauka okaże się trudna, a Ty zbyt szybko się zniechęcisz. Sięgnij po rolki o niewielkich kółkach, maksymalnie ułatwiających panowanie nad jazdą i zapobiegających rozwijaniu większych prędkości. Nauka skręcania i hamowania okaże się prosta i przyjemna.

Jeśli mowa o kółkach - warto zwrócić również uwagę na łożyska. Dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę, doskonałe będą łożyska ABEC.

Wygodne buty

Wybierając pierwsze rolki, zdecydowanie nie warto oszczędzać, warto natomiast wybrać model cechujący się odpowiednio wyprofilowanym butem. Ważna jest także wkładka wewnętrzna i rodzaj sznurowania. Wszystkie te elementy musisz dopasować do swoich indywidualnych potrzeb, zwracając uwagę na to, by podczas jazdy ocierający się o łydkę but nie powodował otarć.

Wysoka jakość produktu

Zaczynając swoją przygodę z rolkami wydaje Ci się, że rolki dla początkujących mogą być tanie? Niestety, jeśli zależy Ci na wysokiej jakości kupionego produktu, musisz mieć świadomość, że nie powinieneś sięgać po towar z tych niższych półek cenowych. Nie martw się - wysoka jakość to inwestycja - w komfort jazdy i Twoje bezpieczeństwo. Lepsza specyfikacja to również mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia nieprawidłowości i w konsekwencji - zdecydowanie rzadsza wymiana na nowy model.